هدر
اسلاید اصلینوروز 98ولادت امام علی(ع) 97اسلایداصلی1

افتخارات

روش‌هایی برای بیشتر کتاب خواندن

کتاب خواندن باعث بالا رفتن کارایی مغز می‌شود. در این مطلب ابتدا توضیح می‌دهیم که خواندن کتاب چه اثراتی بر روی مغز دارد و سپس روشی را به شما یاد می‌دهیم که با استفاده از آن می‌توانید به یک کتاب خوان قهار تبدیل شوید. در ادامه با روش‌هایی برای بیشتر کتاب خواندن آشنا می‌شوید.

با خواندن کتاب می‌توان مغز و ذهن را پرورش داد و حتی هوش احساسی را تقویت کرد. بسیاری از افراد علاقه دارند کتاب بخوانند اما نمی‌دانند که چطور می‌شود به یک کتابخوان قهار یا به اصطلاح کرم کتاب تبدیل شد. در ادامه روش‌هایی برای این کار معرفی کرده‌ایم.

چرا باید کتاب خواند

از نظر علمی ثابت شده است که خواندن کتاب تاثیر زیادی روی سلامت مغز و روان دارد. ما به پشتوانه مطالعات علمی می‌دانیم که خواندن کتاب باعث رشد مغز کودکان می‌شود. در مطالعه‌ای که بر روی دوقلوها انجام شده مشخص شد کودکانی که در سن پایین شروع به خواندن کتاب می‌کنند بهتر می‌توانند به تست‌های هوش پاسخ بدهند.


ادامه مطلب...

چطور فرزندی سازگار داشته باشید؟

همه پدرها و مادرها از اینکه فرزندی دانا و سازگار داشته باشند لذت می‌برند؛ فرزندی که بتواند تفاوت‌ها را درک کند و به رفتارهای متفاوت بهترین واکنش‌ها را نشان دهد. روانشناسان بر این باورند که کلید طلایی بالا بردن سازگاری کودکان در مواجهه با افراد و شرایط متفاوت، در دست والدین صبور و هوشمند است. 

راهکارهای زیر در بالا بردن سازگاری کودکان اثربخش و مفید خواهد بود. چه خوب است که ابتدا به رفتار و واکنش‌های خودمان دقت کنیم. زمانی که ما در مقابل گروه خاصی از مردم واکنش مثبتی از خودمان بروز می‌دهیم، این رفتار در ذهن فرزندان ما به صورت یک الگوی مثبت رفتاری ذخیره می‌شود.


ادامه مطلب...