هدر
رمضان 98بهداشت روانتربیت بدنیورزش صبحگاهیاسلاید اصلیپیش ثبت نامشعار سال98اسلایداصلی1

چرا برخی از دانش آموزان تنبل هستند؟

چرا برخی از دانش آموزان تنبل هستند؟

حقیقتاً دانش آموزانی که در درس سستی می کنند، خشم اولیاء خود را بر می انگیزند، لذا برخی از اولیاء مجبور می شوند که رفتارهای تندی را در قبال آن ها داشته باشند و طوفانی از انتقادها و سرزنش ها را نثار فرزندان خود می کنند چیزی که چرخه ای از سستی در درس یا همان تنبلی را موجب می شود و اوضاع را وخیم تر می کند. اتخاذ شیوه های صحیح رفتاری با این دانش آموزان بسیار سخت می تواند باشد. که در آن صبر و آینده نگری و علت یابی و حمایتی می تواند از عناصر مهم این شیوه ها باشد.

 
ادامه مطلب...

ویژگی دانش آموز موفق

دانش آموز از لحاظ لغوی به معنی کسی است که دانش می آموزد و در اصطلاح، برای اطلاق به محصلان رسمی در سطح تحصیلات پیش از دانشگاه به کار می رود.

پیشتر نیز در مورد این که یک دانش آموز منضبط و مودب، همیشه کارهای خویش را با نظم انجام می دهد و جایی که ضعف در کارهایش پیش می آید سعی در بر طرف نمودن ضعف خویش می کند صحبت کرده ایم.        

 

دانستید که شما دانش آموزان در طول سال تحصیلی (برای ساعاتی) ساکنان جامعه کوچکی به نام مدرسه هستید و می توانید جامعه کوچک خویش را به خوبی اداره کنید و یا باعث آشفتگی آن نشوید.  


ادامه مطلب...

چگونه مخترع شویم ؟!

آیا تا به حال فکر کردید که چه خوب است اگر چیزی اختراع کنید؟ چطور می توانید مخترع شوید؟ شاید هم یک ایده دارید که گمان می کنید از اجرای آن عاجزید! شاید هم در حین خواندن این مطلب بگوئید که این فقط یک مقاله است و خواندن آن کمکی به ما نمی کند!!!

با “علم” آغاز کنید

هیچ فردی بدون علم مخترع نخواهد شد، منظورمان از علم مدارک دانشگاهی نیست! بلکه منظور فرهنگ و دانش است. با مطالعه شروع کنید تا در خواندن به استادی برسید، می خواهم برای شما تعدادی از افراد موفق را نام ببرم که از دانشگاه ها فارق التحصیل نشدند، مانند؛ استیو جابز، بیل گیتس، اسحاق نیوتن، انیشتین. درس خواندن و مدرک دانشگاهی فقط شما را به درس خواندن حقیقی دعوت می کند اما این خود شما هستید که به آن واقعیت می بخشید.


ادامه مطلب...